DictSearch  - LinkSearch  - Translate Now!  - NetSearch

Internet ağı sabırlı araştırmacıların bulabileceği saklı hazinelerle doludur. Faydalı linklere giden binlerce patika olmasına rağmen bu patikaları gösteren az sayıda harita var. Biz size sunduğumuz araçları saklı hazineleri gösteren harita ve pusulalar olarak görüyoruz. Hadi başlayalım.

265 on-line sözlüğe tek bir arayüzden erişebilirsiniz. Sadece bir kaynak ve erek dil seçin, kelimenizi girin ve devam edin!
DictSearch halen 73 dili desteklemektedir..

Ayrıca WAP’lı cep telefonlarıyla uyumludur!

Elbette ki, Internette DictSearch’ün içerdiğinden daha fazla kaynak vardır!
Sadece bir çift kelimeyle dili ve konuyu girin, sonra bırakın LinkSearch sizin için en iyi 4000 linki arasın. Artık uzun link listelerini baştan aşağı okumaya gerek kalmadı!

Tüm metni veya uzun kelimeleri internet ağındaki 28 farklı makine çevirisi (MT) aracıyla çevirebilirsiniz.

MT bayilerine uğayarak ücretsiz deneme servislerinden yararlanabilir ve bu yeni teknoloji hakkında bilgi alabilisiniz. Sonuçların istediğiniz gibi olmaması sizi caydırmasın. Bilgisayarlar çeviri ve anlama konusunda hala insan zekasından çok çok uzakta duruyor. Son karar size ait.

Ve çeviriyle değil de sadece kelimenizin bağlamıyla veInternetteki o konuyu içeren sitelerle ilgileniyorsanız NetSearch’ü kullanmayı deneyin: Altavista, Yahoo, Lycos ve diğerleri, tek bir arayüz içinde.


Neden bu araçlar?

Profesyonel çevirmenden yabancı dildeki bir bilgiye ulaşmaya çalışan bir okuyucuya kadar çeviri ile ilgilenen herkes dil problemlerini çözmede mevcut Internet kaynakları hakkında bilgi sahibi olmanın ne kadar önemli olduğunu iyi bilirler.

Her gün daha fazla özel şirket, üniversite, şahıs ve kurum bilgi kaynaklarını dünyanın dört bir tarafındaki kullanıcılara açıyor.

Favori arama motorunuza “sözlük” yazdığınızda ekranınız dünyanın dört bir köşesinden gelen yüzlerce, binlerce linkle dolacaktır.

Fakat, bu bilgi zenginliği ile başa çıkmak her zaman kolay değildir. Bazen linklere göz atmak bile sizi daha aradığınız kaynağı bulmadan yorabilir. Sizi aradığınız kaynaklara biraz daha yaklaştırmak, sayıları hızla artan sözlükler, arama motorları ve sözlükçeler arasından sıyrılıp aradığınızı hemen bulmanızı sağlamak, kullanmak üzere olduğunuz bu araçları geliştirme sebebimiz olmuştur.

Bu konuda ve diğer konularda tanıtım kısmını okumak için bu sitedeki Teknoloji-alan’a tıklayın.

Bu sayfa Türkçe'ye AYDIN BAYRAM (aydinbayram1981@yahoo.com) tarafından çevrilmiştir.

Bu sitenin link verdiği on-line kaynaklar telif hakkına sahiptir. Saygıdeğer site sahiplerinin telif hakkına uymalısınız. Lütfen bu sitenin içeriği ile ilgili kullanım şartlarnı ‘ı da okuyun. Teşekkürler.


©2000-2002 foreignword.com